Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Warsztaty Jasnowidza

W tym miejscu chciałem nieco przybliżyć kwestie pracy Jasnowidza. Pragnę uczynić to, dlatego, iż wiele osób posiada nieprawdziwy obraz osoby używającej tego terminu. Do Jasnowidza przychodzą ludzie z różnymi sprawami, problemami. Motywacje i pobudki działania są bardzo różne. Zacznijmy może najpierw od kompetencji Jasnowidza, w czym może on tak naprawdę pomóc?

poszukiwanie zaginionych osób – to chyba najczęstszy problem, z, którym zgłaszają się osoby oczekujące pomocy. To najtrudniejsze zadanie, z jakim przychodzi zmierzyć się Jasnowidzowi. Po za kwestiami merytorycznymi pozostaje aspekt emocjonalny i moralny. Najczęściej presja rodziny w takim przypadku jest ogromna a poczucie przyzwoitości odpowiedzialności motywuje zawsze do przeprowadzenia wizji z największą starannością. Pamiętajmy jednak, że każda sprawa jest inna. Jasnowidzenie to nie matematyka czy arytmetyka pojawia się albo nie. Nie można wywołać tego na zamówienie... Materia sprawy najpoważniejsza. Często od trafności wizji może zależeć nawet czyjeś życie. To powoduje ,że sprawy tego typu są ogromnie wyczerpujące energetycznie i psychicznie z powodu choćby owej presji jaka zawsze towarzyszy tego typu sprawom. Na początku ustalamy czy osoba żyje czy nie. Następnie podejmujemy próbę odtworzenia ostatnich godzin przed i po zaginięciu. Często na tym etapie pojawiają się motywy, wychodzą inne ciekawe sprawy powiązane bezpośrednio lub nie. Następnie przechodzimy do etapu wyznaczania – ustalania prawdopodobnego miejsca. To technicznie jedna z trudniejszych kwestii. Warsztat jasnowidza w tym przypadku zależy od wiedzy, umiejętności i doświadczenia Jasnowidza. Bardzo pomocna bywa w tych przypadkach astrologia. Wymóg jest natomiast taki, że konieczne są dokładne dane urodzeniowe osoby czyli data, godzina i miejsce urodzenia. Analogicznie wykorzystane będą dane czasowo –miejscowe dotyczące zaginięcia bądź też, kiedy dana osoba była widziana. Po co to? A mianowicie można w ten sposób uzyskać bardzo wiele bezcennych informacji a mianowicie:

-potwierdzić kondycje fizyczną, psychiczną, emocjonalną osoby. Często są sugestie czy np. żyje taka osoba. My nie wróżymy, ale uzyskujemy kolejny element do naszej układanki.

-możemy uzyskać bezcenne informacje czy osoba zaginęła czy zniknęła z własnej woli

-czy ktoś pomagał czy nie

-ujawniają się motywy zaginięcia lub ucieczki, – bo aktualne tranzyty planet w stosunku do horoskopu urodzeniowego poszukiwanej osoby mogą sugerować takie wnioski.

-pojawia się etiologia i tło problemu zaginięcia

Stąd ja osobiście wymagam takich danych. Brak ich nie dyskwalifikuje sprawy zmienia się jednak wówczas technika i metodologia pracy. Odpada wówczas jedno bardzo ważne narzędzie. Koniecznym niezbędnym elementem pracy w takim przypadku jest fotografia a nawet kilka fotografii. Nie ma specjalnych wymogów. Zdjęcia ma być przejrzyste czytelne, nie musi być legitymacyjne. Może także zawierać wizerunki innych osób, czyli może być zbiorowym. Ważnym jest, aby postać i twarz były widoczne. Nie wymagam ani rzeczy ani przedmiotów ani próbek pisma poszukiwanego.

Warto też w tym miejscu wspomnieć o roli rodziny, która może pomóc w pracy Jasnowidza współpracując z nim, ale może też przeszkadzać wprowadzając w błąd, co do uzyskanego wyniku, który on chce potwierdzić. Czasami dzieje się to świadomie i celowo, czasami nieświadomie. Jasnowidz odkrywając często tło problemu przekazuje te informacje bezpośrednio rodzinie, która ze sprawą przyszła zamiast otrzymać potwierdzenie słuszności wizji i pewnych założeń na tej podstawie zostaje wprowadzony w błąd co do tego ,że się myli więc szuka, szuka dalej i sprawa się zatrzymuje, zawiesza . Ponieważ nic innego nie widzi… Oczywiście to są naturalne mechanizmy obronne przed ujawnieniem prawdy, którą chciałoby się pominąć, „zamieść pod dywan” itp. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że w takim przypadku nie ma sensu sięgać po metodę jasnowidzenia… Decydując się na to trzeba mieć świadomość, że konsekwencją wizji może być ujawnienie trudnych czy niechcianych faktów z życia rodziny bądź poszukiwanej osoby. Najczęściej to wszystko się ujawnia i to w pierwszych minutach pracy jasnowidza. Na koniec jeszcze jedna ciekawostka może zdarzyć się i tak, że wizji żadnej nie będzie. Niestety czasami zdarzają się tak zwane „nieme sprawy”. Wówczas klient spotyka się z odmową przeprowadzenia wizji czy seansu, konsultacji. Nie od razu należy wnioskować, że jeśli jasnowidz odmówi to znaczy, że osoba nie żyje. Niestety takie myślenie jest nagminne a nie musi być prawdziwe. Ja nim podejmę się takiej pracy proszę najpierw o dane urodzeniowe, zdjęcia a następnie staram się rozeznać w możliwościach, sytuacji i zapada decyzja albo podejmuję się pracy albo odmawiam. Powodów odmowy może być naprawdę wiele trudno mi tu wszystkie przytoczyć. Co do czynników Jasnowidzenia odsyłam Państwa do działu Jasnowidzenie.

Na koniec ważna uwaga nigdy nie podejmuje się poszukiwania, jeśli osoba nie zaginęła a z własnej i nieprzymuszonej woli opuściła miejsce pobytu. Wyjątek stanowią ucieczki dzieci z domu. Choć szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego ale te sprawy często udaje się pozytywnie i szybko ustalić i pomóc w pozytywnym rozwiązania.  Bardzo trudno szuka się osób starszych, chorych psychicznie. Miejsce zaginięcia nie ma wpływu na to czy seans się powiedzie czy nie. Kiedyś szukałem pewna Panią, która mieszkała na stałe i zaginęła w Paryżu i zdecydowanie szybciej i łatwiej było mi ustalić, co się z nią stało i gdzie mniej więcej się znajduje niż pewnego starszego pana, którego lokalizowałem w Warszawie. Przy dzisiejszej technice dokładnych mapach i łatwej dostępności odległości przestają mieć takie znaczenie jak kiedyś. Skuteczność w przypadku poszukiwania osób jest chyba najwyższa spośród innych poszukiwań metoda jasnowidzenia. Choć zapewne najtrudniejsza i najbardziej angażująca i wypalająca. Jednak świadomość pomocy i może nawet uratowania cudzego życia jest bezcenna.

poszukiwanie zaginionych zwierząt – to także częsta przyczyna zgłaszania się po poradę do Jasnowidza. Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej niż przy poszukiwaniu ludzi. Ważnym elementem jest zdjęcie zwierzęcia, mniej wagi przywiązuje do przyniesionej jego rzeczy. Choć wiem, że niektórzy korzystają z tego i bardzo im to pracę ułatwia. No cóż preferencje są różne, jeśli ktoś wymaga dostarczenia tego to znaczy, że ten przedmiot w jego pracy ma istotne znaczenie i wówczas warto go przynieść. Tu rozpoczynamy od ustalenia czy zwierzę żyje. Można skorzystać z systemów dywinacyjnych takich jak choćby tarot w celu bardziej potwierdzenia swoich odczuć. Dalej to już praca na mapie i przekazanie swoich wyników zleceniodawcom. Jaka jest skuteczność tej metody? To naprawdę zależy. Zawsze informuję, że możemy traktować tę metodę, jako jeszcze jedną szansę więcej. Miejsce zaginięcia /duża aglomeracja, wieś, tereny otwarte/ -jeśli chodzi o skuteczność nie ma znaczenia. Nie będę podawał statystyki bo niezwykle tu o to trudno po prostu jedne udaje się namierzyć czy podać takie informacje, które przyczynią się do odnalezienia a w innym przypadku nie. Jak w każdej metodzie jest pewne ryzyko no, ale czy można cokolwiek osiągnąć nic nie ryzykując w zamian…?

poszukiwanie zaginionych rzeczy – Pamiętam jeszcze w latach 90-tych poprzedniego stulecia osób zgłaszających się by pomóc w odnalezieniu skradzionego na przykład samochodu było bardzo dużo. Nawet stało się to pewnego typu modą by udać się do jasnowidza by ten pomógł wskazać miejsce prawdopodobnego przechowywania owego pojazdu. To wyjątkowo trudna sprawa a chociażby z uwagi na fakt, ze samochód się przemieszcza nie jest statyczny. Jednak i w tych przypadkach metoda czasami bywała skuteczna. Aktualnie już od dawna się takimi sprawami nie trudnie. Poszukiwanie zaginionych pieniędzy – odmawiam zawsze. Jeśli chodzi o rzeczy, pozostawiony majątek tu czasami można trafić i w tych przypadkach metoda bywa skuteczna. Oczywiście to nie gwarancja, bo takowej ta metoda nigdy dać nie może…

Warto było by też napisać, co nie, co o oczekiwaniach a może bardziej wyobrażeniach osób, co do tego, co może jasnowidz. Część osób myli kompetencje jasnowidza (ludzkie) od kompetencji boskich… Jasnowidz nie jest osoba posiadającą moc cudotwórczą, w oczach rentgen od razu prześwietli osobę i znać będzie jej myśli. Przychodzimy do niego a on wszystko o nas już wie. To oczywiście bajki i nie prawda. Były takie osoby obdarzane nad naturalną mocą, charyzmatami jak np. Ojciec Pio, – ale to zupełnie inny wymiar inna kategoria. Jasnowidz to zwyczajna osoba posiadająca jedynie wyższy próg wrażliwości, który można by było nazwać nadwrażliwością. Dzięki temu ma możliwość szerszego zakresu odbierania bodźców niż przeciętna osoba. Pogłębiona wrażliwość to zarówno i wyostrzona intuicja. Możliwość odbierania, wyczuwania większej ilości bodźców na szerszych i większych częstotliwościach niż przeciętny Kowalski… To oczywiście, co tu przedstawiam nie stanowi żadnej naukowej teorii. To jedynie moje empiryczne obserwacje i próba przedstawienia swojej interpretacji. Czy Jasnowidz może się mylić? Oczywiście jak każdy zwykły człowiek. Wykluczenie pomyłki oznaczałoby konieczność rezygnacji z tej metody… Jasnowidzenie jak i cała parapsychologia to elementy bardzo wrażliwe subtelne wymagające ogromnego skupienia, wyciszenia i spokoju. Rozdrażnienie, podenerwowanie, nadmierna ekscytacja czymkolwiek automatycznie zamykają człowieka. Jasnowidzenie wymaga ogromnego otwarcia się…

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare