Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Ustalanie aspektów

Aspekty główne, czyli astrologicznie najważniejsze, najłatwiej ustalać już po wyrysowaniu horoskopu. Sprawdzamy, które planety mają wartości stopni takie same lub zbliżone (do 5° różnicy dla aspektów głównych), a następnie patrzymy na rysunku o ile pełnych znaków są od siebie odległe. Ponieważ wszystkie główne aspekty są wielokrotnością trzydziestu stopni, bez trudu ustalamy rodzaj aspektu miedzy danymi planetami.

W przypadku aspektów mniejszych, których stosowanie odradza się początkującym, jako że są one mało ważne, konieczny jest już bardziej skomplikowany sposób liczenia. Musimy mianowicie zamienić pozycje planet w znakach na pozycje bezwzględne, liczone od 0° Barana, a następnie odjąć każdą od każdej i stwierdzić, które różnice tworzą aspekty. Należy pamiętać, ze aspekty mniejsze mają dopuszczalny zakres niedokładności tylko l - 2°.

Symbole aspektów wpisujemy w specjalną tabelkę, zamieszczoną zwykle na formularzu horoskopu. Możemy też zaznaczyć najważniejsze aspekty na samym rysunku liniami łączącymi planety będące w aspektach do siebie. Aspekty ustalamy również do Ascendentu, MC i Węzła Księżycowego.

W opracowaniu wykorzystano źródła:

1.K.Konaszewska - Rymarkiewicz - Astrologia - Interpretacja podstawy Poznań 1991

2.R. T. Prinke - 'Vademecum Polskiego Astrologa:' Warszawa 1995

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare