Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Wykreślenie horoskopów

Mając obliczone pozycje wierzchołków domów i wszystkich planet przystępujemy do wyrysowania horoskopu. Najwygodniej jest to zrobić na specjalnym formularzu z pierścieniem Zodiaku podzielonym na znaki i mającym podziałkę stopniową, ale nie mając formularza można równie dobrze samemu wykreślić cyrklem taki pierścień i podzielić go na 12 równych odcinków po 30°.

Pierwszą czynnością jest wpisanie znaku (tzn. jego symbolu), w którym znajduje się wierzchołek I domu czyli Ascendent. do odcinka Zodiaku znajdującego się skrajnie po lewej stronie koła. Wymaga tego konwencja, zgodnie z którą linia Ascendent -Descendent powinna być możliwie pozioma. Następnie wpisujemy pozostałe symbole znaków Zodiaku w odpowiedniej kolejności (w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara). Na ten układ nanosimy punkty, w których przypadają wierzchołki domów i łączymy je liniami przechodzącymi przez środek koła na drugą stronę.

Granice domów rysujemy przed wpisaniem planet, aby te ostatnie umieścić we właściwych domach i znakach. W odpowiednim miejscu podziałki stopniowej robimy kreskę, aby oznaczyć dokładną pozycje planety, co jest ważne, kiedy kilka planet położonych jest blisko siebie. Następnie rysujemy symbol planety i wpisujemy pozycje w stopniach i minutach, najlepiej po promieniu dla oszczędności miejsca i przejrzystości rysunku. Zaznaczamy też ewentualną retrogradację lub stacjonarność planet.

Całość diagramu musi być wyraźna i łatwo czytelna, symbole znaków i planet możliwie duże lub wykonane grubą kreską. Również linie Ascendent - Descendent i MC - IC powinny być grubsze lub kolorowe, jako że są to szczególnie ważne elementy horoskopu. Osoby początkujące mogą sobie także oznaczyć numerację domów, co z czasem okaże się zbędne, ponieważ ich układ jest zawsze taki sam.

W opracowaniu wykorzystano źródła:

1.K.Konaszewska - Rymarkiewicz - Astrologia - Interpretacja podstawy Poznań 1991

2.R. T. Prinke - 'Vademecum Polskiego Astrologa:' Warszawa 1995

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare